9 טיפים לנוסע המתמיד הסובל מבעיות גב | ErgonoMe | ארגונומי

9 טיפים לנוסע המתמיד הסובל מבעיות גב

מי לא אוהב לטוס? תתפלאו, מסתובבים בינינו הרבה אנשים שממש לא אוהבים לטוס. כמה מהם בגלל פחד מטיסות, אבל אחרים לא אוהבים טיסות מסיבה אחרת לגמרי – בגלל בעיות גב.

טיסה יכולה לנוע בין שעתיים ל-19 שעות ברצף. ישיבה במטוס במשך שעות על מושב קטן, בעל משענת בסיסית ומעט מקום לרגליים יכולה להיות חוויה מאתגרת. ואם במקרה יושב מאחורינו ילד קטן או אדם עם רגליים ארוכות, נוכל אפילו "לזכות" בכמה דחיפות בגב שיהפכו את הטיסה לעוד יותר בלתי נסבלת. אז תארו לכם לעבור את זה כל זה ועוד עם כאבי גב כרוניים. סיוט, נכון? אנחנו מסכימים.

אז אם גם אתם סובלים מכאבי גב שהופכים כל טיסה לאירוע טראומטי, כדאי לכם לקרוא את 9 הטיפים שלנו לנוסע המתמיד הסובל מבעיות גב. היינו ממליצים לכם להעלות איתכם כיסא ארגונומי לטיסה, אבל לצערנו זה עדיין בלתי אפשרי.

הכנה לטיסה לסובלים מכאבי גב

  1. לפני הטיסה קבעו תור אצל הרופא שלכם ובקשו ממנו לכתוב לכם אישור רפואי עם הבעיות מהן אתם סובלים. אם תציגו את האישור בפני צוות המטוס אולי תזכו לתנאים מיוחדים, כמו שדרוג למחלקת עסקים על בסיס מקום פנוי, אישור לשכב על הגב על רצפת המטוס, אישור לקום ולהסתובב במהלך הטיסה, או אפילו סתם לקבל כריות ושמיכות נוספות שירפדו את המגע עם הכיסא. הרופא יוכל גם לצייד אתכם במשככי כאבים נוספים.
  2. צרו קשר עם נציגי חברת התעופה מבעוד מועד, הודיעו להם על מצבכם הרפואי ובדקו אם הם יכולים לספק לכם טיפול רפואי במידת הצורך, להקצות לכם איש צוות שיעזור לכם בנשיאת המזוודות ולדאוג לכם לשאטלים מיוחדים שיסייעו לכם במעבר מהטרמינל למטוס ולהפך.
  3. תכננו את לו"ז הטיסה בחכמה. כשאתם מזמינים טיסה יש כמה דברים חשובים שכדאי לשים לב אליהם. אם ניתן לבחור מושב מראש באמצעות אתר האינטרנט, השתדלו להקדים ולבחור את המקום ליד יציאת החירום, שהוא יותר מרווח ונוח. נסו לברר האם יש טיסות שנוטות להיות עמוסות פחות בנוסעים ויאפשרו לכם להתרווח. אם אתם לוקחים טיסות המשך, השתדלו לצמצם ככל האפשר את זמן ההמתנה בשדה התעופה בין טיסה אחת לשנייה. והכי חשוב, נסו לקבוע טיסה לשעה נוחה, שלא תיאלץ אתכם לקום באמצע הלילה ולדלג על שעות שינה חשובות.
  4. קחו משכך כאבים שעה לפני הטיסה ודאגו לקחת איתכם את משככי הכאבים למטוס.

כך תנהגו במהלך הטיסה כדי להקל על כאבי הגב

  • הביאו איתכם תומכי גב. שתי כריות יכולות לסייע בהקלה על כאבי גב תחתון. כרית לצוואר, פלטה לגב, כריות בצורת U ומוצרים נוספים שאתם יודעים שיקלו עליכם יהיו נכס של ממש בטיסות ארוכות, אז אל תשכחו להביא אותם.
  • אם הברכיים שלכם אינן מונחות בזווית הנכונה במהלך הטיסה, בקשו מהצוות כריות או שמיכות שיוכלו להגביה אתכם ולעזור לכם לשמור על ישיבה נכונה.
  • ישיבה ממושכת במהלך הטיסה יכולה להחריף את הכאב, לכן מומלץ לבדוק האם יש מקום בגב המטוס שבו תוכלו לבצע כמה תרגילי גמישות ושחרור מינימליים.
    שלבו בין תרגילי חום שמפחיתים שליחה של אותות כאב לתרגילי קור שמטפלים בנפיחות, בהפרשים של 15 דקות זה מזה. לתרגילי החום הביאו איתכם ג'ל חימום שמתחמם באוויר, או בקבוק מים חמים שתבקשו מהדיילת למלא אותו במהלך הטיסה. לתרגילי הקור הביאו חבילת ג'ל קר ובקשו לשמור אותו במקרר המטוס.
  • הטיפ החשוב ביותר הוא פשוט להירגע ולנסות לנוח כמה שאפשר. כדי לשחרר את השרירים בצעו תרגילי נשימה – קחו אוויר, ספרו עד 5 וחזרו על זה 10 פעמים. האזינו למוזיקה מרגיעה שאתם אוהבים, או קראו ספר כדי להסיח את דעתכם מהכאב. הביטו אל העננים מבעד לחלון ושוטו עם המחשבות. מחשבה על החופשה המהנה שמחכה לכם ביעד תהפוך את כל הטיסה להרבה יותר נסבלת, בוודאות.

ועכשיו אחרי ששרדתם את הטיסה עם מינימום כאב, הגיע הזמן שלכם ליהנות מהחופשה ולשכוח מכל הצרות. אנחנו לא רוצים להרוס את השמחה, אבל אל תשכחו שבעוד כמה ימים מחכה לכם הטיסה חזרה הביתה, אז קראו שוב את רשימת הטיפים והתכוננו גם לטיסה זו כמו שצריך.

אבל אם הכאב לא עובר גם אחרי הטיסה ואתם מרגישים שאתם זקוקים לשינוי של ממש באורח החיים שלכם גם בשגרה, אנחנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר שלנו על טיפים לישיבה נכונה מול מחשב ולהשתדרג מכיסא משרדי רגיל לכיסא ארגונומי שיקל על כאבי הגב שלכם כל הזמן, לא רק כשאתם בדרך לחו"ל. מי יודע, אולי אם תתמידו בישיבה נכונה, לא תזדקקו יותר לטיפים שלנו לטיסה.

כתבות נוספות שיעניינו אותך...
Call Now Button
כיסא עמידהכיצד ישיבה ממושכת בסופי שבוע מזיקה לבריאות?רוצים להתנסות באחד הכיסאות?