כיסא ארגונומי או כיסא פנאומטי – במה עדיף לבחור?

בין אם אתם מחפשים אחר כיסא חדש לשולחן הלימודים בבית או מחפשים אחר כיסא העבודה המושלם למשרד, הבחירה יכולה להיות די מבלבלת לעיתים. מה ההבדל בין כיסא פנאומטי לכיסא ארגונומי? למה חשוב לשים לב כאשר אתם בוחרים את הכיסא ועל מה אסור להתפשר רגע לפני שמזמינים? כל אלה הן שאלות חשובות שיש לבחון על מנת להינות מכיסא איכותי, המשרת את צרכיכם.

מהו כיסא פנאומטי?

כסא פנאומטי הוא כיסא המבוסס על מנגנון תפעול ידני וניתן לחברו על מוט באופן ידני. המוט מבוסס על מנגנון מכני פשוט ומלווה בקפיץ מתכת. הכיסא הפנאומטי מתכוון מעצמו וניתן להעלות ולהוריד את המושב באופן ידני, כך שאין צורך לבחור את הכיסא לפי גובה היושב עליו. מבחינה זו, מדובר בכיסא אוניברסלי, המתאים את עצמו לכל אדם היושב עליו.

יתרונות וחסרונות הכיסא הפנאומטי

לרוב מדובר בכיסא עמיד מאוד, המצליח להיראות חדש גם לאחר שנים רבות של שימוש.
בנוסף, מדובר בכיסא המותאם לכולם, משמע אין צורת גוף, גודל או גובה, שאין הוא יכול להכיל. הכיסא אמנם תומך בגב, ברגליים ובעמוד השדרה, וישנם כיסאות פנאומטיים המעניקים גם תמיכה לצוואר ולראש באמצעות משענת מותאמת, אבל מכיוון שהוא מקבע את הגוף ומונע תנועה, ישיבה ממושכת על כיסא פנאומטי עלולה להזיק לגוף.

היכן ניתן להשיג כיסאות פנאומטים?

כיסא פנאומטי ניתן להשיג במרבית הרשתות הגדולות לציוד משרדי וכלי בית. למעשה, במרבית החנויות, כיסאות אלו מגיעים בשלל צבעים ועיצובים, לפי טעמכם האישי.

מהו כיסא ארגונומי?

לעומת הכיסא הפנאומטי, כיסא ארגונומי מתאפיין בשלושה מרכיבים ייחודיים: קימור, כיוונון ונדנוד. כיסא ארגונומי מותאם לצורת גוף היושב ומעניק תמיכה מלאה על מנת להפחית את הלחץ הנוצר על מערכות הישיבה בגוף, בעת ישיבה ממושכת.

כסא ארגונומי מתאפיין במספר נקודות, המבדילות אותו מכיסאות אחרים:

  • קימור – המשענת בדרך כלל תהיה מקומרת, באזור בו ישנו מפגש בין שקע הגב התחתון לכיסא.
  • כיוונון – כיסא ארגונומי ניתן לכיוונון, משמע יכול לשנות את גובהו לפי גובה היושב.
  • נדנוד – כאשר משענת הגב מתנדנדת קדימה ואחורה, זרימת הדם יעילה וטובה יותר. כיסא ארגונומי מתנדנד ימנע את הקיבעון הכרוך בישיבה ממושכת.
  • ריפוד – בד אוורירי מעודד תחלופת אוויר בעוד חומר חנוק או אטום (עור או פלסטיק) מעורר הזעה.
  • ספוג קשיח המאפשר ישיבה יציבה ונוחה

יתרונות הכיסא הארגונומי

כאמור, מטרתו של הכיסא הארגונומי הינה לעודד ישיבה נוחה ובריאה יותר ולכן הישיבה על כיסא מסוג זה, לרוב מתבטאת בגוף נוקשה פחות, פחות נזקים בריאותיים ופחות כאבי גב.

היכן ניתן להשיג כיסא ארגונומי?

בשל יתרונותיהם של הכיסאות הארגונומיים על פני הכיסאות הפנאומטיים, עלות כסא ארגונומי גבוהה מכיסא פנאומטי והוא אינו נמכר ברשתות הציוד המשרדי השונות, לרוב.
על מנת להבטיח כי אתם מקבלים כסא ארגונומי בעל תו תקן איכות מחמיר, השומר על בריאותכם כראוי, ניתן לרכוש את הכיסאות ישר מהיצרנים השונים, המתמחים בכיסאות אלו, וכך תוכלו לוודא כי המוצר אותו רכשתם איכותי ובריא.

כתבות נוספות שיעניינו אותך...
Call Now Button
המדריך המלא לנזקים גופניים הנגרמים על ידי ישיבה ממושכתרוצים להתנסות באחד הכיסאות?