מדריך לישיבה נכונה בנהיגה

יש לא מעט אנשים שמבלים שעות בנהיגה ממושכת. יש את אלה שנהיגה היא העבודה שלהם ומקור פרנסתם בהם נהגי אוטובוס ומוניות, נהגים פרטיים, ויש את אלה שיום העבודה שלהם מורכב מנסיעה מפגישה לפגישה או מנסיעה ממושכת מהבית למקום העבודה. רבים מקבוצות האנשים הזאת סובלים מכאבי גב תמידיים וחוסר נוחות בזמן נהיגה.

במאמר הבא נראה דרכים שונות שבהן ניתן לכוונן את המושב של נהג הרכב כדי למנוע את כאב הגב הבא. הדקו חגורות.

איך לשבת נכון בכיסא הנהג במכונית?

כדי למנוע כאבים בברכיים החליקו את מושב הנהג קדימה עד למצב שבו הברכיים שלכם יהיו כפופות כאשר אתם לוחצים על דוושת הגז. זכרו: שמירה על ברכיים כפופות בצורה קלה בזמן הנהיגה תמנע כאב בברך.

כדי לקבל אינדיקציה על ישיבה אידאלית בזמן נהיגה, בדקו שיש מרווח של שתי אצבעות בין החלק האחורי של הברך לבין קצה המושב. פשוט הכניסו שתי אצבעות בין קצה המושב לבין החלק האחורי של הברך. אם לא ניתן להכניס שתי אצבעות, זה סימן שצריך להחליק את המושב בחזרה.

איך לכוון את מושב הנהג?

נסו להרים את המושב לכיוון מעלה כדי שתגיעו למצב שבו הירכיים שלכם שוות לאותה הרמה של הברכיים. אם אין לכם אופציה להרים יותר את המושב כלפי מעלה, שבו על כרית כדי להרים את הישבן במהלך הנהיגה. ודאו שאתם לא יושבים גבוה מדי

משענת הכיסא

התאימו את המשענת של כיסא הנהג לזווית של 100 מעלות. ישיבה בצורה כזאת תקטין את הלחץ על הגב התחתון ובכך תרגישו נוח יותר בזמן הנהיגה.

אם הכתפיים שלכם רחוקות מדי מהמשענת כשאתם מסובבים את ההגה, המושב שלכם גבוה מדי. אם משענת הגב שלכם נמצאת במצב הנכון אתם יכולים להגיע בקלות אל ההגה ולסובב אותו, המרפקים צריכים להיות כפופים מעט כאשר אתם אוחזים בהגה.

משענת הראש

כוונו את משענת הראש כדי להגיע למצב שבו הראש באותו גובה עם משענת הראש.

תמיכה במותן בזמן הנהיגה

התאימו את עומק התמיכה המותנית כדי שהיא תמלא את עקומת הגב התחתון ובכך תיצרו השלמה.

אם במושב שלך אין תמיכה מותנית, ניתן לשים מגבת כדי שתשלים את עיקול הגב התחתון כשאתם נוהגים.

לסיכום, ישיבה ממושכת, בין אם במשרד, בבית או בדרכים, אינה מומלצת לגוף האדם ועלולה לגרום לכאבי גב ולנזקים גופניים אחרים. אבל אם אתם נאלצים לבלות חלק גדול משעות היום בדרכים, ההמלצות האלה יקלו עליכם וימנעו כאבי גב וצוואר. שיהיה בהצלחה, ואל תשכחו לחגור.

כתבות נוספות שיעניינו אותך...
איך לעבוד בנוחות גם מחוץ למשרד?מדריך לכריות ארגונומיות למניעת כאבי צווארCall Now Buttonרוצים להתנסות באחד הכיסאות?